Şehirler bulundukları coğrafyalarda küresel ağları inşa ederler. Kardeş belediye protokolü kurmak, bölge kalkınması ve işbirliğinin arttırılması açısından anlamlıdır. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kültürden ticarete, işbirliğinden tecrübe paylaşımına kadar gücü ikiye katlamak, Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Kardeş belediye protokolü imzalayarak farklı ülkelerdeki, Farklı kentlerin temsilcilerini buluşturmak, İş adamlarını bir araya getirmek ve proje geliştirmeleri için teşvik etmek, Gelişen ticaretle birlikte istihdam yaratmak, Bölgenin gelir düzeyini arttırmak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Gönüllü işbirliği projeleri ile ortak bir amaç belirlemek, şehir ve bölge yurt dışı tanıtımı gerçekleştirmek, Çevre kaynaklarının hedefler doğrultusunda kullanımını sağlamak. Uluslararası Kamu Diplomsisi ile İşbirliğinde Olmak, Şehir ekonomisine uygun heyet ziyaretleri gerçekleştirerek fuarlar düzenlemek, Konser, Sergi , Festival gibi kültürel faaliyetler düzenlemek, Kamu diplomasisinin ekonomik altyapısını oluşturmak.
ATiK Tanıtım Videosu
Belediyeler Dostluk Grubu
Almaya Hanau Şehrinde Olanlar, NSU dan, Solingen’den Ayrı Düşünülemez / ATİK Genel Başkanı Aziz ŞAHİN’in Terör ve Irkçılık Mesajı

Irkçıları cesaretlendiren politik söylemlerde bulunan sözde siyasetçiler, devlet içindeki ırkçıları koruyanlar, delilleri hasıraltı edenler, hatta AFD gibi  ırkçı partilerin varlığına tolerans gösterenler, medyadaki ırkçı yayınlara izin verenler, hatta ırkçılığı demokratik fikir özgürlüğü gibi göstermeye çalışanlar, ırkçılığın medya, siyaset , bürokrasi ve ticaret alanındaki önderleri, sözcüleri ve taraftarları Almanya’daki bugünkü ırkçı terör saldırısında ölen 11 insan dahil tüm ırkçı saldırılardaki can ve mal kaybının  sorumlularıdırlar. 

  Almanya tıpkı bayrağı gibi renklidir ve birlikte olunca güçlüdür. Bayrağın sadece siyah tarafında kalıp diğerlerini ötekileştirenler Almanya’da çoğunluk değildir. Bu ülkede yaşayan , her dilden , dinden ve kültürden oluşan bizler birlik olduğumuzda karşımızdaki nazi kalıntılarının hiç bir şansı yoktur. Antisemitizm nasıl suçsa, Antiislamcılık, antiTürkçülük, yabancı düşmanlığı da suçtur! Hem insan hakları evrensel bildirgesine hem anayasaya göre suçtur. Pratikte bu suçu basitleştirenler, görmezden gelenler, hatta teşvik edenler bugün yaşananların sorumlusudur! 

Hıristiyanların işledikleri tüm terör saldırılarını haberlerde kişiselleştiren, psikolojik sorunlara indirgeyen , olayı ırkçılık ve terör olarak göstermekten kaçınan medya sahipleri ve mensuplar  ve aynı düzlemde hareket eden politikacılar dökülen bu kandan nemalananlardır, elleri kanlıdır. 

Hayatını yitiren tüm insanlara rahmet diliyor, geride kalan aile fertlerine tüm çaresiz üzüntümüzü ve başsağlığı dileklerimizi sunuyoruz, sabır diliyoruz. 

 

Almanya’da çeşitli şehirlerde kendimize en yakın adresteki konuyla ilgili anma törenlerine katılımınızı rica ediyoruz, birlik olup gücümüzü gösterelim. 

 

Aziz Şahin 

ATİK Genel Başkanı

Hrvatska ATİK İstişare Konseyi
Hrvatska ATİK Tanıtım Videosu

Başbakan Erdoğan'ın Polonya temasları paylaşan: asgrouptr
Belediyeler Dostluk Grubu
Hırvatistan ATiK Ticaret ve İşbirliği Konseyi internet sitesi ASEL Kurumsal Hizmetler tarafından yapılmıştır.
Copyright © 2015 ASEL A.Ş.